top of page

Túto sezónu nám v Prievidzi vznikol nový volejbalový klub. Prečo ste sa takto rozhodli a nepokračovali ste v starom klube VK Prievidza?

"Na začiatku roka 2021, keď som sa ja a pár ďalších ľudí rozhodli pozrieť kvôli nevyplateným pohľadávkam na fungovanie a štruktúry klubu z iného pohľadu ako len hráči a zamestnanci, zistili sme, že klub má veľké finančné problémy. Snažili sme sa volejbal v Prievidzi zachrániť a zachovať aj starý klub, ale stále sa vynárali nové pohľadávky ktoré siahali až do doby, kedy som tu ešte ani ja nepôsobil. Po niekoľkých poradách sme mali v pláne vytvoriť nový subjekt pre mládež, ale nakoniec sme museli presunúť všetky zložky do nového občianskeho združenia a odkúpiť extraligovú licenciu."

Pocítili ste dopad pandémie pri financovaní klubu a vytvorení rozpočtu na sezónu?

"Od pandémie na Slovensku sa situácia ohľadom financovania športu veľmi zmenila. Väčšina firiem, či už reštaurácie, alebo aj malé podniky mali čo robiť, aby vôbec prežili a na podporu športu už veľa prostriedkov nezostáva. Veľký problém bolo aj to, že sme boli stále spájaní s bývalým klubom a jeho prezidentom. To všetko nám nepomáhalo v budovaní profesionálneho tímu."

Ako vyzerali prípravy a čo sa udialo počas leta?

"Snažili sme sa nájsť firmy, s ktorých finančnou podporou by sme vedeli vytvoriť po dvoch rokoch konkurenčný tím v extralige. Chcel som opäť zažiť atmosféru na zápasoch, ktorá by prilákala fanúšikov do haly ako v tých najlepších rokoch, keď sme hrali o popredné priečky."

Na začiatku sezóny to vyzeralo že sa Vám to podarilo.  

"Naši partneri nás nesklamali a podporili klub tak ako v iných rokoch. Bohužiaľ náš generálny sponzor Osmos nám oznámil, že musí podporu radikálne znížiť. V tej dobe sme už boli v rokovaní s novým partnertom firmou MITA. Jej zástupca oslovil Slovenskú federáciu a mal záujem založiť si nový klub na Slovensku. Nakoniec bol nasmerovaný do Prievidze a vyzeralo to, že opäť spoločne vytvoríme profesionálny klub. Dohodnutie podmienok a skladanie tímu na sezónu trvalo celé leto. Preto sme museli posunúť aj začiatok prípravy na začiatok septembra."

Odprezentovanie nového tímu na vašich stránkach dávalo fanúšikom nádej že opäť uvidia v Prievidzi kvalitný volejbal.

"Áno podarilo sa nám stiahnuť do Prievidze naozaj kvalitných hráčov, ktorých sme doplnili domácimi chalanmi. Z Prešova prišiel reprezentačný nahrávač Peťo Porubský, vrátili sa hráči, ktorí hrávali v zahraničí a angažovali sme aj blokára z Poľska. Naozaj som sa veľmi tešil na túto sezónu a veril som, že môžeme hrať o medailu. Vyzeralo to naozaj dobre."

 

Čo sa stalo po tom? 

"Všetko fungovalo tak ako malo. Chalani sa zabývali v prenajatých priestoroch, zistili, akú stravu pripravujú naše partnerské reštaurácie a tvoril sa tím. Príprava bola síce krátka, ale všetci sme sa tešili na prvé zápasy. Po prvých dvoch kolách mi zavolal náš tréner, že dostal ponuku ktorá sa neodmieta a či ho klub uvoľní. Tréner Chudík bol v Prievidzi v tých najťažších rokoch, kedy sme síce vyhrali pohár, ale sezónu sme kvôli pandémii nedohrali. Zostal tu, aj keď starý klub nemal peniaze a volejbal sme sa snažili len zachrániť. Trhalo mi srdce, keď sme ho uvoľnili a myslím si, že keby tu zostal veľa vecí by sa nestalo a celá sezóny by nemusela skončiť tak smutne."

Po jeho odchode ste trénovali a viedli družstvo vy. 

"Museli sme sa s touto situáciou nejako vysporiadať, keďže nikto z nás to nečakal a zohnať hlavného trénera tak na rýchlo je veľmi ťažké. Ja som ešte v tom čase nemal licenciu na to, aby som mohol byť hlavným trénerom, takže som to bral len ako dočasné riešenie. A určite som nechcel mať v klube ďalšiu funkciu (smiech)."

Po pár kolách ste ale angažovali nového trénera. Ako sa Vám to tak rýchlo podarilo?

"Pravdu povediac trénera Nemca dohodol a doviedol náš hlavný sponzor. V tom čase odišiel z extraligového klubu žien v Brusne. Jeho úloha bola stabilizovať extraligový tím, mládež a pomôcť priviesť do klubu nových sponzorov. Bohužiaľ, s jeho príchodom sa moja vízia o silnom tíme začala rozpadať. Začalo to odchodom generálneho sponzora z klubu, na ktorom to celé stálo."

To bola pre klub asi veľká rana čo sa týka rozpočtu? Prečo vlastne odišiel?

"Myslím si, že nedokázal naplniť svoje podnikateľské plány. Podľa jeho slov urobil chybu a neurobil si prieskum trhu a mentality ľudí na Slovensku. Touto chybou prišiel o svojich partnerov a ďalej už nemohol pokračovať. V tej dobe boli len sčasti vyplatené septembrové výplaty a nevyplatené nájmy. Hráči boli nervózni, nechceli trénovať a hrať. Vyzeralo to, že sa na konci novembra budeme musiet po všetkých tých rokoch z extraligy odhlásiť..."

Pokračovanie nabudúce...

bottom of page